Cena Miloslava Petruska za rok 2015 PDF Tisk Email

Cenu Miloslava Petruska za prezentaci Univerzity Karlovy za rok 2015 obdrželi

studenti UK, kteří se sdružili ve Studentském hnutí za solidaritu. Cena jim byla udělena za vzdělávání české veřejnosti v aktuálních otázkách uprchlictví a migrace prostřednictvím přednášek, besed a vzdělávacích akcí. Svojí činností v uplynulém roce výrazným způsobem přispěli k šíření dobrého jména Univerzity Karlovy. „Úlohu univerzity vyjadřovat se ke společenské situaci a zasazovat se o uchovávání humanistické a demokratické tradice považujeme za velice důležitou a jako studenti cítíme zodpovědnost za hlas akademické obce, jenž rezonuje ve veřejném prostoru", uvedl spoluzakladatel hnutí Jakub Múčka.

Cena byla předána na slavnostním shromáždění k 668. výročí založení Univerzity Karlovy dne 7. dubna 2016 v Karolinu.

http://www.cuni.cz/UK-7413.html

 
Cena Miloslava Petruska za prezentaci PDF Tisk Email

 

Potřetí byla Cena Miloslava Petruska za prezentaci udělena 7. dubna 2015 na slavnostním zasedání k výročí založení Univerzity Karovy. Cenu získal projekt Přírodovědci.cz a převzala ji Mgr. Alexandra Hroncová.


Podruhé byla Cena Miloslava Petruska za prezentaci udělena 7. dubna 2014 - týmu z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, vedenému Denisou Kasl Kollmannovou.


Cenu Miloslava Petruska za prezentaci udělila Univerzita Karlova poprvé 3. dubna 2013 - kolektivu pracovníků z Ústavu částicové a jaderné fyziky MFF UK, vedenému doc. RNDr. Rupertem Leitnerem.


 

 
Medaile Josefa Hlávky PDF Tisk Email

 

Dne 16. listopadu 2012 byla prof. Miloslavu Petruskovi na zámku v Lužanech udělena in memoriam Medaile Josefa Hlávky.

 

Medaili, kterou na návrh Univerzity Karlovy udělilo Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových, převzala  manželka prof. M. Petruska Alena Miltová.

http://www.hlavkovanadace.cz

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/203900-hlavkova-nadace-ocenila-nestory-a-zakladatele-ceske-vedy/

http://iforum.cuni.cz/IFORUM-13757.html

 
Udělení ceny VIZE 97 PDF Tisk Email

5. 10. 2012, v den nedožitých 76. narozenin prezidenta Václava Havla, se v Pražské křižovatce již počtrnácté předávala Cena Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Prof. PhDr. Miloslav Petrusek, CSc., byl již na počátku letošního roku vybrán Správní radou Nadace a poradním sborem Ceny VIZE 97 jako další laureát Ceny.

Laudatio přednesl Martin Bútora. Cenu převzal Jan Holub, vnuk Miloslava Petruska.

Při příležitosti udělení ceny vydala nadace knihu Miloslava Petruska Společnost a kultura. Sociologické úvahy a eseje.

 

3-martin butora pri projevu-05-10-2012

 

5-diplom k cene vize97-05-10-2012 4-honza s berlou svateho vojtecha-05-10-2012

 
Cena Nadace VIZE 97 M. Petruskovi - poděkování Jana Holuba PDF Tisk Email

Poděkování vnuka prof. Miloslava Petruska – Jana Holuba – za udělení ceny

5. října 2012, Pražská křižovatka

 

Dobré odpoledne.

 

Vážená paní Dagmar Havlová,

vážení členové správní rady Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97,

vážení členové rady ceny VIZE 97,

dámy a pánové,

drahá rodino…

 

. . . . .

 

Se smutkem, ale zároveň s velikým pocitem štěstí, bych rád jménem svého dědy, pana Prof. Miloslava Petruska, upřímně poděkoval za udělení této ceny. Je mi velikou ctí a je mi velikým potěšením, tak jak tomu bylo i pro něj samotného.

 

. . . . .

 

Rád bych zvláště zmínil veliký dík za to, že se nadace, v čele s paní Dagmar, rozhodla cenu udělit i po náhlém úmrtí laureáta. Děkuji také panu docentu Jiřímu Fialovi za pečlivou přípravu vydané knížky a Martinu Bútorovi za jeho laudatio, které si děda osobně tolik přál.V neposlední řadě bych si dovolil osobně poděkovat Aleně – za tolik péče a podpory po jeho boku. Jsem si jistý, že i děda sám by tak učinil.

 

. . . . .

 

Je tomu už dávno, kdy jsem jednou mluvil s dědou po telefonu – tak, jak jsme to snad každý týden kdysi dělávali. Na mou otázku mi tehdy odpověděl, že je irelevantní. Bylo mi asi šest let... Děda ctil Tomáše Garrigue Masaryka (a jeho výchovu) a žádal stejný druh respektu ke své osobě i ve stáří – za oslovení dědečku bych vskutku nebyl odměněn jeho úsměvem... Věřte však – byl to krom velkého sociologa také ten nejdražší děda na světě.

 

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL